Skip to main content

Bakłażan zapiekany z Warzywami Już Gotowymi Pri

time

Czas całkowity

45 min

preparation

Czas przygotowania

15 min

time

Czas gotowania

30 min

dish

Składniki

na 2 porcje

400g Ziemniaczków Już Gotowych Pri w mundurkach

230g Marchewki Już Gotowej Pri w kostce

230g Buraczków Juz Gotowych Pri w kostce

1 cebula

2 ząbki czosnku

60g sera żółtego

2 jajka

łyżeczka płatków migdałowych

przyprawy: sól, pieprz, papryka wędzona

oliwa z oliwek

Przygotowanie

  • 1Bakłażana myjemy i przekrawamy wzdłuż na pół. Obficie solimy i odstawiamy na 10 minut. Ten zabieg uchroni bakłażana przed ewentualnym goryczkowym smakiem.
  • 2Po tym czasie opłukujemy obficie połówki bakłażana i wydrążamy miąższ. Łódeczki z bakłażanu lekko ponownie solimy i smarujemy oliwą z oliwek, rozgrzewamy piekarnik do 200°C. Kiedy nagrzeje się na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, wstawiamy wydrążone łódeczki bakłażana na 10 minut.
  • 3W tym czasie kroimy cebulkę w kosteczkę, czosnek i miąższ z bakłażana (także kroimy w kostkę). Na rozgrzaną patelnię wrzucamy cebulkę do zeszklenia i kolejno dodajemy czosnek i miąższ z bakłażana, wszystkie składniki pozostawiamy na kilka minut (ok. 5 minut). Na koniec dodajemy Buraczki Już Gotowe Pri i Marchewkę Już Gotową Pri, wszystko przyprawiamy i cały farsz warzywny przekładamy z patelni do miseczki.
  • 4Na tarce ścieramy ser żółty i do niego dodajemy jajka i płatki migdałowe, wszystko dobrze mieszamy. Następnie przelewamy do miseczki z farszem warzywnym, mieszamy.
  • 5Po 10 minutach wysuwamy blaszkę z piekarnika z łódeczkami bakłażana i w łódeczki wkładamy farsz. Wszystko zapiekamy ok. 25 minut. Na ostatnie 15 minut dokładamy Ziemniaczki Już Gotowe Priw mundurkach.